magazin
Robert Eggers, az újvonalas horror egyik legeredetibb rendezője valóságos halálugrásra szánta el magát azzal, hogy a műfaj sarokkövének és az…
továbbhír
Yorgos Lanthimos várva várt Szegény párák című filmjét Magyarországon forgatták, és egyenesen a 2023-as velencei versenyprogramból érkezik a…
továbbmagazin
Egy betörőt foglyul ejt egy luxuslakás – mit érnek a lenyűgöző műalkotások, ha kutyakaján, víz nélkül kénytelen tengődni? Willem Dafoe egyszemélyes…
továbbmagazin
Paul Schrader jellegzetes témáit, az elidegenedés, az elszigeteltség, a bezártság, és az ezekből következő erőszak lélektanát viszi színre legújabb…
továbbmagazin
Munkába menet megvenni a napilapot az újságos bódénál, leülni egy kávézóban és érdeklődés szerinti sorrendben komótosan végignyálazni a politika-, a…
továbbmagazin
Karlovy Varyban idén Hajdu Szabolcs Ernelláék Farkaséknál című filmje hozta el a fesztivál fődíjának számító Kristály Glóbuszt. Ugyanakkor voltak…
továbbhír
A brit Sean Ellis Anthropoid című, cseh-brit koprodukcióban készült történelmi filmjének ünnepélyes bemutatójával nyílt meg tegnap este a…
továbbhír
Willem Dafoe világhírű amerikai színész Kristály Glóbuszt kap a világ filmművészetéhez való rendkívüli hozzájárulásáért az 51. nemzetközi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié